O nás

Nefajčiarská reštaurácia Troya je ladená do príjemného nádychu starovekého Grécka. Ponúkame Vám široké spektrum jedál a vín z rôznych krajín sveta. V teplých mesiacoch Vám návštevu u nás spríjemní letná terasa s fontánou, ktorá je súčasťou reštaurácie. Deky určené na chladnejšie večery na terase, možnosť parkovania v tesnej blízkosti, usporadavanie rodinných a firemných osláv, príjemný a vždy ochotný personál a hlavne úžasné jedlá a nápoje sú zárukou, že sa u nás budete cítiť ako samotní grécki bohovia, a že sa k nám budete radi znova a znova vracať.

Príjemne znejúca hudba, útulné, klimatizované priestory, pozorný a ochotný personál – to sú dôvody, pre ktoré našu reštauráciu radi navštevujú osobnosti spoločenského a kultúrneho života.
 

Tešíme sa na každú Vašu návštevu a prajeme Vám príjemné posedenie.

V prípade záujmu zrealizujeme spoločenské akcie podľa Vašich predstáv do kapacity 50 osôb.

Možnosť rezervácie a uzavretej spoločnosti.

 

HISTORIA MESTA TROYA

Trója je bájne mesto, ktoré po mnoho storočí hľadali snílkovia, dobrodruhovia aj hľadači pokladov. Niekoľko tisíc rokov starý spor, či mesto vôbec existovalo, rozlúštil na konci 19. st. amatérsky archeológ Heinrich Schliemann.

Trója stávala na dnešnom území Turecka, v oblasti zvanej Troas na pahorku Hissarlik. Dnes je tu významné archeologické nálezisko zapísané od roku 1998 na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.